Warsztaty VR i AR

Celem warsztatów jest przybliżenie  w sposób praktyczny uczestnikom technik wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Związku z tym przygotowaliśmy program warsztatów tak aby uczestników przenieść i pozwolić im doświadczyć rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Obok świetnej zabawy  i nowoczesnej wiedzy mamy nadzieję iż zainspiruje  uczestników do stosowania oraz włączenie się do rozwoju technik AR i VR np. w pracach naukowych, badawczo-rozwojowych czy w podejmowanej działalności.

Na warsztatach będą prezentowane następujące tematy:

  • wykonywanie zdjęć i filmów 360 oraz ich obróbka i publikowanie w internecie,
  • generowanie modeli przestrzennych 360 przy użyciu zdjęć (np. do druku 3D),
  • ćwiczenia kreatywność przestrzennej (manualne),
  • wirtualne doznania dotykowe (ochotnicy mogą doświadczyć bezpośrednio),
  • przydatne aplikacje i oprogramowanie  rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości,
  • instalacja i konfiguracja pomocy edukacyjnych, praca indywidualna i w grupach nad tematami rzeczywistymi.

Jak  wyglądają warsztaty?

Rozpoczynamy po objedzie o godzinie 14.00. Przed każdym tematem jest prezentacja zawierająca step by step na co zwrócić uwagę, źródła oprogramowania. Część ćwiczeń będzie bezpośrednio po temacie zaś na zakończenie warsztatów pozostanie indywidualna  praca z uczestnikami.  W czasie trwania przewidziane są przerwy na kawę i ciasteczko. Udział w ćwiczeniach jest dobrowolny.

Organizatorzy gwarantujemy dostęp do internetu (mamy dwa niezależne punkty dostępowe do internetu).
Przyniesienie własnego sprzętu nie jest obowiązkowe i w momencie przyniesienia daje możliwość jeszcze pełniejszego uczestniczenia w warsztatach. W zależności od wybranej konfiguracji zestawu edukacyjnego, jeżeli nie zawiera smartphone prosimy zabrać ze sobą własny smartphon do AR i VR (czyli najlepiej z żyroskopem i akcelerometrem i dobrym procesorem). Dla VIPów mamy możliwość skonfigurowania gotowego super zestawu. Jeśli chcecie Państwo samodzielnie odrazu zainstalować i oprogramowanie  na swoim laptopie prosimy o jego przyniesienie (minimalne wymagania system windows, 4G  pamięci operacyjnej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z  zestawem edukacyjnym i do rejestracji.

Ilość miejsca na warsztatach jest ograniczona!